10نکته ساده برای نگهداری صحیح از پرینتر و بهبود عملکرد آن


نگهداری صحیح از پرینتر
نگهداری صحیح از پرینتر دارای نکات ساده ای می باشد که در این مقاله مطرح شده است. پرینتر یک مکمل ضروری برای Mac یا PC در دفتر خانه شما است. ممکن است بخاطر چاپ چند صفحه، نتوانید به کتابخانه یا چاپخانه محلی بروید. اما، نگه داشتن یک چاپگر که اغلب از آن استفاده نمی کنید می تواند باعث زحمت باشد. فقط هنگامی که شما نیاز به چاپ یک صفحه به صورت فوری دارید، پرینتر را به سختی پیدا می کنید. اگر شما یک پرینتر جوهر افشان یا لیزری دارید، این راهنمایی های ساده که در زیر ارائه شده است، به شما کمک می کند که پرینتر خود را در شرایط خوب حفظ کنید.

نکات نگهداری صحیح از پرینتر عبارتند از :
1. یکی از موارد نگهداری صحیح از پرینتر پاک کردن سرچاپ می باشد.
ضروری است که سر پرینتر خود را حداقل یک بار در ماه تمیز کنید. کارتریج را بردارید و سر آن را با آب گرم تمیز کنید. برای پاک کردن سر پرینتر از پارچه های مرطوب و یا الکل استفاده نکنید. پس از تميز كردن، قبل از پاك كردن، سر چاپ را كاملا خشك كنيد.

2. داخل را تمیز کنید
شما همچنین باید به طور مرتب داخل پرینتر را تمیز کنید. منتظر نمانید تا گرد و غبار و لایه های خاکی تشکیل شود و مانع کارکرد پرینتر شما شود. از پارچه های بدون پرز که کمی مرطوب است برای پاک کردن گرد و غبار آن استفاده کنید. هنگام تمیز کردن پرینتر خود، هرگز نباید بیش از حد فشار وارد کنید، حتی اگر شما بسیار خسته هستید. برای پاک کردن خاک، از موی نرم و Q-tips مرطوب استفاده کنید. همچنین می توانید از هوای فشرده برای از بین بردن گرد و غبار موجود درون پرینتر استفاده کنید. سعی کنید از جاروبرقی استفاده نکنید مگر اینکه یک جارو برقی با فشار کنترل شده باشد که به راحتی گرد و خاک را مکش کند.

3. در پوش را بررسی کنید
اینکه فقط به کارتریج تونر توجه کنید ، کافی نیست. شما باید درپوش را برداشته و داخل را برای بررسی قسمت های خراب شده یا شکسته شده ، بررسی کنید. اکثر پرینترها دارای تشخیص داخلی هستند تا نشان دهند که آیا سایش و پاره شدن وجود دارد، توجه به این چراغ های نگهداری در زمان مناسب و انجام اقدامات اصلاحی می تواند از آسیب بیشتر جلوگیری کند. بهتر است بخش کوچکی تعویض شود تا اینکه صبر کنید تا پرینتر کاملا از کار بیوفتد. همچنین یک پیشنهاد خوب خریدن کیت نگهداری برای پرینترتان است که به تمیز کردن فن پرینتر و سایر قسمت های آسیب پذیر که تمایل به جمع آوری گرد و غبار و جوهر باقی مانده دارند، کمک می کند. وقتی قطعات یدکی برای پرینتر خود خریداری می کنید، به کیفیت اهمیت دهید. قطعات خراب شده را با قطعات اصلی که با مدل پرینتر شما مطابقت دارند، جایگزین کنید.

4. یکی از نکات مهم نگهداری صحیح از پرینتر انتخاب درست در پر کردن کارتریج می باشد:
پر کردن کارتریج گران است و شما ممکن است برای خرید ارزان، کارتریج های عمومی از بازار های سطح پایین وسوسه شوید. هرگز در مورد کیفیت کارتریج های تونر / جوهرتان ریسک نکنید. انتخاب کارتریج مارک دار، با کیفیت خوب با ارزش است، زیرا این کار به حفظ وضعیت کار پرینتر شما کمک می کند و این عمل به هزینه ای که شما برای تعمیرات پرینتر می دهید هم کمک می کند. کارتریج های با کیفیت پایین بر سخت افزار پرینتر تاثیر می گذارد. جوهرهای دارای کیفیت نامطلوب نیز منجر به چاپ ضعیف می شود. هرگز از خرید بهترین کارتریج برای پرینتر غافل نشوید که از مهمترین مسائل نگهداری صحیح از پرینتر می باشد.

5. هنگام تعویض کارتریج، مراقب باشید
هنگام تعویض کارتریج خود، احتیاط کنید. به احتمال زیاد شما کارتریج ها را به طور مرتب تعویض می کنید، بنابراین باید دستورالعمل ها را به دقت بخوانید و فن تعویض کارتریج را مد نظر داشته باشید. مراقب باشید که در حالی که آن را جایگزین کنید پایین کارتریج را لمس نکنید ، زیرا لمس می تواند کیفیت چاپ را خراب کند. اطمینان حاصل کنید که کارتریج با کیفیت بالا را خریداری کنید که برای رسیدگی به آن بسیار حساس نیست.

6. قبل از خشک شدن، کارتریج را جایگزین کنید
صبر نکنید تا کارتریج شما کاملا خشک شود. نرم افزار پرینتر پیامهایی را در هنگامی که سطح کارتریج پایین تر از حد نرمال باشد، ارسال می کند. قبل از اینکه از جوهر به آخر برسد، پیام را دریافت کنید و کارتریج خود را تعویض کنید. کارتریج خشک باعث سایش ناخواسته و پاره شدن سر پرینتر شما می شود.

7. آن را خاموش کنید
اگر قصد ندارید از پرینتر برای مدت زمان طولانی استفاده کنید آن را خاموش کنید. پرینترها…
[13:34, 05/05/2020] sadra: چگونه می توان مشکل پرینت گرفتن از پرینتر شبکه را حل نمود؟
باید به این نکته توجه داشته باشید که پرینترهای شبکه تنها در دسترس کارمندان شرکت و سازمان قرار دارند که در محل شرکت هستند و از طریق کابل اترنت به آن متصل شده اند. پرینت وایرلس یا بی سیم در محل شرکت، تنها از طریق ایستگاه های پرینت پرداخت برای پرینت هایDAWG امکان پذیر است. در صورتی که میخواهید مشکل پرینت گرفتن از پرینتر شبکه را حل نمایید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. قبل از هر کاری اطمینان حاصل کنید که در گذشته قادر بودید از طریق این پرینتر، سندی را چاپ کنید. اگر هرگز نتوانسته اید از طریق این پرینتر سندی را چاپ کنید بهتر است قبل از هر کاری در مورد نحوه اضافه کردن پرینتر شبکه به سازمان خود اطلاعاتی به دست آورید.

2. رایانه خود را ریستارت کنید. این گزینه یکی از رایج ترین راه حل های موجود برای مشکلاتی همچون ارتباط تایم اوت شبکه است.

3. در مرحله سوم برای رفع مشکل پرینت گرفتن از پرینتر شبکه می توانید فهرست پرینترها را با اجرای \\uwbprinters از طریق منوی استارت ویندوز و زدن اینتر اجرا کنید یا خیر. در این شرایط ویندوز، فهرستی از پرینترهای شبکه را در اختیار شما قرار خواهد داد.

network-copy1
. در این شرایط ویندوز، فهرستی از پرینترهای شبکه را در اختیار شما قرار خواهد داد.

network-copy2
4. اگر نتوانستید پنجره بالا را مشاهده کنید یا هنوز قادر به پرینت گرفتن از دستگاه خود نیستید، مطمئن شوید که رایانه شما به شبکه وصل شده است.

• برای انجام اینکار، مطمئن شوید که کابل اترنت که معمولا کابل زردرنگی است اسیب ندیده است و در پورت دیوار قرار دارد و به رایانه وصل شده است. اگر این ها بر روی ویرالس تنظیم شده اند به اترنت تغییر دهید. بهتر است ببینید که پورت اترنت شما چراغ چشمک زنی دارد یا خیر.( معمولا زرد یا نارنجی) البته به خاطر داشته باشید که همه رایانه ها چنین چراغ هایی را ندارند.

• مرورگر وب خود را باز کنید و ببینید می توانید به اینترنت وصل شوید یا خیر. اگر دسترسی به اینترنت دارید باید ببینید صفحه خانگی UWB قابل دسترس هست یا خیر. همچنین می توانید هر صفحه ای که در نظر داشتید را بررسی کنید و از اتصال اینترنت خود اطمینان حاصل نمایید.

network-copy3
• فضای اشتراک/ درایو شبکه را باز کنید و ببینید به اشتراکات UWB دسترسی دارید یا خیر.

network-copy4
network-copy5
5. اگر یکی از مراحل بالا را با موفقیت طی نکردید، ممکن است مشکلی در برقراری ارتباط با شبکه داشته باشید و باید قبل از به کارگیری منابع موجود در شبکه همچون پرینتر، این مشکل را برطرف نمایید.

6. در مرحله ششم برای رفع مشکل پرینت گرفتن از پرینتر شبکه، ببینید سایر افراد یا رایانه هایی که در شبکه قرار دارند می توانند از طریق این رایانه پرینت بگیرند یا خیر. اگر سایر افراد نیز چنین مشکلی داشتند با ادمین و متخصص شبکه تماس بگیرید زیرا ممکن است خود پرینتر مشکلی داشته باشید.

7. در این مرحله بهتر است دوباره پرینتر شبکه را اضافه کنید.

اگر هیچ کدام از مراحل بالا مشکل پرینت گرفتن از پرینتر شبکه را حل نکرد یا اینکه سوال دیگری داشتید با نمایندگی تعمیرات پرینتر تماس بگیرید.
[13:35, 05/05/2020] sadra:

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *